Krótkie Kursy Językowe w ofercie JCJ są adresowane do wszystkich osób studiujących i zatrudnionych w UJ oraz do osób spoza społeczności UJ.
Krótkie Kursy Językowe różnią się od lektoratów i pozostałych kursów prowadzonych w JCJ. Każdy kurs koncentruje się na zdefiniowanym obszarze tematycznym lub rozwija konkretną sprawność językową używaną w określonym kontekście.
Kursy prezentują pełną różnorodność pod względem długości trwania zajęć, trwania kursu (10-15-20 godzin), formy pracy (stacjonarnie i zdalnie) i terminów rozpoczęcia.
Po zrealizowanym kursie można uzyskać poświadczenie ukończenia (nie są przyznawane punkty ECTS).
Aby zapisać się na kurs można wykorzystać żetony:
- tzw. wolne żetony, na przykład po zwolnieniu się z lektoratu certyfikatem zewnętrznym lub zaliczeniu lektoratu na podstawie przepisania oceny;
- wykupione w odpowiedniej liczbie w Sekretariacie JCJ osobiście lub pisząc na adres jcj@uj.edu.pl
Koszt żetonów:
- 10 żetonów (10 h zajęć)- 100 zł,
- 15 żetonów (15 h zajęć)- 150 zł,
- 20 żetonów (20 h zajęć)- 200 zł.
(Wysokość opłat określają zarządzenia Rektora UJ w sprawie opłat za usługi edukacyjne.)
Zapisy na kursy
Rejestracja odbywa się w systemie żetonowym w USOS lub poprzez Sekretariat JCJ, po uiszczeniu odpłatności. Rejestracja na kursy w semestrze letnim rozpocznie się 26.02.2024.
Grupy 2023/2024
Język angielski:
- Małgorzata Grabania-Mukerji, Legal English in a nutshell, B2+, 15h, terminy spotkań: 07.03, 14.03, 21.03, 4.04, 11.04 g.18:00-20:15, MS Teams
-
Angelika Szuba-Zieńko, Grammar Rodeo, B2, 20h, terminy spotkań: 20.03, 27.03, 03.04, 10.04, 17.04, 24.04, 08.05, 15.05, 22.05, 29.05, g.16:15-17:45,
-
Beata Filipecka, Marketing-Communications & Persuasion, B2+, 10h, terminy spotkań: 08.03, 15.03, 22.03, 05.04, 12.04, g.10:00-11:30, ul. Łojasiewicza 4, WZiKS
-
Jolanta Rutkowska, English for HR, B2, 15h, terminy spotkań: 04.03, 11.03, 18.03, 25.03, 08.04 g.14:15-16:30, MS Teams
-
Jolanta Rutkowska, Interpreting graphs and charts, describing trends, B2, 10h, terminy spotkań: 06.03, 13.03, 20.03, 27.03, 10.04, g.15:00-16:30, MS Teams
- Halina Kozdęba-Murray, Philosophy in Cinematography, C1+, 10h, terminy spotkań: 04.03, 11.03, 18.03, 25.03, 08.04 g.13:45-15:15, ul. Ingardena 3, s. 235
- Dorota Lubińska-Pyla, Speaking Forum: Analyzing Current Topics through Reading and Conversation, C1, 20h, terminy spotkań: 05.03, 12.03, 19.03, 26.03, 09.04, 16.04, 23.04, 30.04, 07.05, 14.05 g.13:15-14:45, Ingardena 3, sala 132
- Anna Wierciak, Grammar & Punctuation Refresher, C1, 15h, terminy spotkań: 08.03, 15.03, 22.03, 05.04, 12.04, g.9:45-12:00, Ingardena 3, sala 255
- Anna Wierciak, Write Clearly Everyday, B2, 10h, terminy spotkań: 26.04, 10.05, 17.05, 24.05, 07.06, g.10:30-12:00, Ingardena 3, sala 255
-
Wioletta Rożnawska, Scientific Vocabulary and Terminology, C1, 10h, terminy spotkań: 08.03, 15.03, 22.03, 05.04, 12.04, g.8:30-10, MS Teams
Język francuski:
- Małgorzata Kantor-Noga, Francuski dla początkujących- kontynuacja, A1, 20h, terminy spotkań: 05.03, 12.03, 19.03, 26.03, 09.04, 16.04, 23.04, 29.04 lub 06.05 (do uzgodnienia), 30.04, 07.05, g.11:30-13:00, Ingardena 3, sala 253
- Małgorzata Kantor-Noga, Francuski dla początkujących- kontynuacja, A1, 20h, terminy spotkań: 07.03, 14.03, 21.03, 28.03, 04.04, 11.04, 18.04, 25.04, 26.04 lub 10.05 (do uzgodnienia), 09.05, g.18:30-20:00, MS Teams
- Małgorzata Kantor-Noga, Francuski dla początkujących, A1, 20h, terminy spotkań: 05.03, 12.03, 19.03, 26.03, 09.04, 16.04, 23.04, 29.04 lub 06.05 (do uzgodnienia), 30.04, 07.05, g.16:50-18:20, MS Teams
- Małgorzata Kantor-Noga, Francuski dla początkujących, A1, 20h, terminy spotkań: 05.03, 12.03, 19.03, 26.03, 09.04, 16.04, 23.04, 29.04 lub 06.05 (do uzgodnienia), 30.04, 07.05, g.18:30-20:00, MS Teams
- Małgorzata Kantor-Noga, Język francuski A2 z elementami dyplomacji i komunikacji zawodowej, A2, 20h, terminy spotkań: 07.03, 14.03, 21.03, 28.03, 04.04, 11.04, 18.04, 25.04, 26.04 lub 10.05 (do uzgodnienia), 09.05, g.16:50-18:20, MS Teams
Język hiszpański
- Magdalena Frankowska, Hiszpańskie ABC, A1, 20h, terminy spotkań: 04.03, 11.03,18.03, 25.03, 08.04, 15.04, 22.04, 06.05, 13.05, 20.05, g.11:30-13:00, Ingardena 3, s.148
- Magdalena Frankowska, Konwersacje z języka hiszpańskiego A2, 20h, terminy spotkań: 07.03, 14.03, 21.03, 04.04, 11.04, 18.04, 25.04, 09.05, 16.05, 23.05, g.11:30-13:00, Ingardena 3, s.148
- Magdalena Frankowska, Konwersacje z języka hiszpańskiego B2, 20h, terminy spotkań: 05.03, 12.03, 19.03, 26.03, 09.04, 16.04, 23.04, 07.05, 14.05, 21.05, g.13:15-14:45, Ingardena 3, s.148
Język niemiecki:
- Irena Szpuler-Dirak, Interkulturelles Coaching, Kurs składający się z 3 modułów: 1) Auf dem Weg zum Glück; 2) Coache dich selbst; 3) Kulturrelevante Faktoren im Coaching, 15h, terminy spotkań: 05.03, 12.03,19.03, 26.03, 09.04, 16.04, 23.04, 30.04, 07.05, 14.05, 21.05, 28.05, 04.06 g.11:30-13:00, MS Teams
Język rosyjski:
-
Małgorzata Bachan-Kołodziejska, Russian for beginners 2, Continuation A1, 20h, terminy spotkań: 07.03, 14.03, 21.03, 04.04, 11.04, 18.04, 25.04, 09.05, 16.05, 23.05, g.11:30-13:00, Ingardena 3, s. 227
-
Małgorzata Bachan-Kołodziejska, Russian for complete beginners, A1, 20h, terminy spotkań: 07.03, 14.03, 21.03, 04.04, 11.04, 18.04, 25.04, 09.05, 16.05, 23.05, g.13:15-14:45, Ingardena 3, s. 227
-
Małgorzata Bachan-Kołodziejska, A Course in the Russian Language, A2, 20h, terminy spotkań: 05.03, 12.03, 19.03, 26.03, 09.04, 16.04, 23.04, 30.04, 07.05, 14.05, g.13:15-14:45, Ingardena 3, s. 227
-
Radosław Gajda, Russian for Business Communication, A2-B1, 20h, terminy spotkań: 13.03, 20.03, 27.03, 03.04, 10.04, 17.04, 24.04, 08.05, 15.05, 22.05, g.13:15-14:45, Ingardena 3, s. 22